Едно от най-старите независими училища във Великобритания Repton“ отваря врати

...
 Едно от най-старите независими училища във Великобритания Repton“ отваря врати
Коментари Харесай

Престижните британски училища „Repton“ отварят врати в България

 Едно от най-старите самостоятелни учебни заведения във Англия „ Repton “ отваря порти и в България. „ Repton София “ ще бъде първото учебно заведение в България, което ще предложи на учениците си цялостен британски образователен проект. То ще образова почти 700 ученици на възраст сред 3 и 18 години и ще заема повърхност от 22 000 кв.м.

Най-красивите университети в света

 Очаква се учебното заведение да отвори порти през септември 2021 година В първата фаза на строителството ще бъдат построени зали за изкуства, вътрешни и външни спортни площадки, аудиториум, лична библиотека, лаборатории и кабинети за чуждоезиково образование и подготовка за изпити, предлагащи условия за академично, културно и спортно предимство. Във втората фаза на плана се възнамерява построяването на общежитие към учебното заведение (boarding house) за седмичен и цялостен интернат, в което учениците ще могат освен да учат, само че и да живеят. Това ще бъде единственото пансионно учебно заведение в България и района. „ Рептън София “, Британското учебно заведение в България, ще се разгърне на повърхност от 22 000 кв.м. и ще дава отговор на стандартите на учебните заведения „ Рептън “. Комплексът ще бъде обхванат от парково озеленяване.

 Александра Мирчева, член на Съвета на Директорите във ВМ Финанс Груп, добави: " За нас е наслаждение да обявим подписването на партньорство с учебните заведения „ Рептън “. Дългосрочна цел на нашата организация е сполучливото продължение на към този момент построените пълномощия и положителни практики в областта на образованието, посредством създаване на образователно заведение с обичаи в даването на първокласно обучение. Откриването на високоавторитетно Британско учебно заведение в България ще даде на учениците достъп до обучение на международно равнище, отговарящо на високите университетски стандарти, които „ Рептън “ задава в своята стратегия. "

„ Рептън “ е едно от най-старите самостоятелни учебни заведения във Англия, учредено през 1557 година в графство Дарбишър, Централна Англия. Към момента има към този момент три сполучливи учебни заведения в Обединените арабски емирства (ОАЕ), както и други съдействия в Китай, Сингапур, Индия и Египет. Сътрудничеството с ВМ Финанс Груп отбелязва появяването на първото интернационално учебно заведение „ Рептън “ в Европа.

Инфо: www.dnes.bg

Източник: uchiteli.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР